Co se stane, když se po dvaceti letech objeví Hrob mé sestry?

hrob-me-sestry---rec1.jpg

Detektiv Tracy Crosswhiteová si klade za vinu zmizení své mladší sestry Sáry, ke kterému došlo před dvacet lety. Celou tu dobu se snaží dopadnout vraha, ale nemá jedinou kloudnou stopu. Až do okamžiku, kdy se po letech najde tělo mladé ženy, která je podle důkazů Sára. Tracy se pouští znova do vyšetřování, odhodlaná tentokrát dopadnout sestřina vraha a konečně odhalit, co se té bouřlivé noci před dvaceti lety stalo.

Nebude to ale jednoduché. Případ zmizení Sáry i po dvaceti letech v malém městě Cedar Grove vyvolává silné emoce. Tracy případ oficiálně nevyšetřuje a v jejím pátrání se jí řada lidé – včetně příslušníků police – snaží zabránit. Koneckonců vrah Sáry byl už před dvaceti lety dopaden a usvědčen. Jenže Tracy je přesvědčená o tom, že Edmund Hansen je nevinný a že celý případ byl zmanipulovaný. Tentokrát stůj co stůj chce přijít na kloub pravdě. I když to může ohrozit její kariéru u policie a nakonec i její život.

Tracy si musíte okamžitě oblíbit. Jedná se o silnou hrdinku, která má pořádně tvrdou hlavu a prořízlou pusu. Pod tou tvrdou slupkou se ale skrývá i zranitelná žena. Není se čemu divit, protože Tracy má dost temnou minulost a navíc se i po dvaceti letech cílí odpovědná za to, co se stalo její mladší sestře. A taky za to, co Sářina tragická smrt způsobila celé její rodině.

Nechybí ani pestrá skupinka dobře vykreslených vedlejších postav. Nejvýraznější roli hrají Tracyin kamarád z dětství, nyní právník, Daniel O´Leary, který by se pro ni možná mohl stát i něčím víc, a šerif Ron Colloway, který nemá ani trochu radost, že se případ smrti Sáry znovu otevřel, a jehož Tracy podezřívá z toho, že původní soud zmanipuloval.

Robert Dugoni dokazuje, že dokáže vytvořit propracovaný, ale přitom uvěřitelný příběh, naprosto životné a lidské postavy a všechno to navíc podat neuvěřitelně čtivým a napínavým stylem. Nechybí ani lehká romantická linka, které působí nenásilně a uvěřitelně, a především ženské čtenářky určitě potěší. V příběhu se objeví i pár opravdu překvapivých odhalení. A co se týče toho, kdo je vrah, tak to jsem neuhodla. Robert Dugoni mě pěkně převezl, protože tahle možnost mi ani nepřišla na mysl, a to v jiných knihách obvykle vraha vyčmuchám už v polovině.

Hrob mé setry se oficiálně skládá ze svou částí, pomyslně ale spíš ze třech. První má podobu klasického vyšetřování v terénu a taky se v ní dozvíme něco o minulosti Tracy a Sáry. Druhá pak připomíná drama ze soudní síni a nese se v pomalejším tempu, protože se v ní hodně opakují informace, které už známe. První dvě části působí víc jako klasická detektivka, ta poslední se ale přibližuje na obálce avizovanému thrilleru. Nechybí akce, přibývají další zločiny a nejenom Tracy jde o holý život.  Změny tempa působí maličko zvláštně a příběh kvůli nim lehce nevyváženě. Já ale můžu jak pátrání v terénu, tak soudní drama a nějakou tou akcí a nebezpečím v závěru nepohrdnu, takže mě to nijak nerušilo a čtení jsem si maximálně užila.

Hrob mé sestry má všechno, co má dobrá kniha mít – kvalitní příběh, lidské postavy, pěkně vykreslené prostředí, napínavou detektivní zápletku a nechybí ani trochu akce a nebezpečí a špetka romantiky. Navzdory skoro čtyřem stovkám stran slupnete Hrob mé sestry jako malinu, protože prostě nebudete schopni přestat číst.  Nezbývá než doufat, že i v českém překladu vyjdou další dva díly ze série s Tracy Crosswhiteovou, protože opravdu dobrých a přitom oddechových knih není nikdy dost.

Za poskytnutí recenzní e-knihy děkuji KNIHCENTRUM.CZ.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s