Andrea a Rafael jsou vyzbrojeni výbušnou Magií střelného prachu

magie-strelheho-prachu-rec1.jpg

Andrea Nashová miluje všechno, co střílí – pistole, pušky, kuše, luky. A umí s nimi skvěle zacházet. Společně se svojí nejlepší kamarádkou Kate pracuje pro Špičkově ostrou vyšetřovací agenturu, která se zabývá vším podezřelým a nadpřirozeným. Její schopnosti zastřelit kohokoliv i cokoliv se jí tak rozhodně hodí.

Ocitáme se v postapokalyptické Atlantě v blíže neurčené budoucnosti, kdy náš svět v nepravidelných vlnách zalévá magie. Ta má na svědomí, že se rozpadají výškové budovy, nefungují technologie, střelné zbraně, dopravní prostředky, mění se celé části města i světa a na povrch vylézají nejrůznější nadpřirozená stvoření a občas se po zemi projde i nějaký ten bůh. Atlantu kromě lidí obývají také kožoměnci, kteří jsou podle své příslušnosti k jednotlivému druhu rozděleni do smeček, jimž všem vládne Pán šelem Curran. A s lidmi a kožoměnci tu koexistují také upíři, čarodějky, volhové…

Andrea pracuje na případu, kdy bylo za záhadných okolností zabito několik kožoměnců z klanu boud. Kožoměnce je velmi těžké zabít, protože jsou nadlidsky silní, rychlí, mají dokonale vyvinuté smysly a navíc jsou odolní proti většině jedů. Tentokrát se to ale někomu – nebo něčemu – podařilo – a vypadá to, že s tím má co dočinění obrovský a extrémně jedovatý had. Nebo hadi. Aby toho nebylo málo, tak mrtví kožoměnci pracovali pro firmu Medrano, kterou vlastní Rafael, Andrein bývalý přítel a alfa samec klanu boud.

K užitku Andree přijdou vhod i její vlastní nadpřirozené schopnosti. Andrea je totiž šelmočlověk, potomek lidské ženy a hyeny, které se dokázala přeměnit v člověka. Dlouho svou skutečnou podstatu tajila, ale teď nastal čas, aby se vyrovnala s tím, kdo je i s vlastní traumatickou minulostí.

Andrea se vrhá do případu, snaží se vyrovnat sama se sebou, do cesty se jí plete Rafael, kterého nepřestala milovat, i když momentálně by ho nejradši zabila, a taky pár pěkně ošklivých a nebezpečných nadpřirozených potvor.

Ilona Andrews jako obvykle přišla s propracovaným, napínavým, akčním a vtipným a romantikou okořeněným příběhem. Škoda jen, že romantickou linku jakoby převzala z červené knihovny, protože je v ní spousta klišé.

Magie střelného prachu je spin-off k populární urban fantasy sérii s Kate Danielsovou a dějově se řadí mezi pátý a šestý díl. Pod pseudonymem Ilona Andrews se ukrývá autorské duo manželů Gordonových. Součástí Magie střelného prachu je i novela Magické dary, v níž se opět setkáme s párem Kate Daniels a Pánem Šelem Curranem.

Předností celé série s Kate Daniels a teď i Magie střelného prachu je promyšlenost příběhu, kde nic není ponecháno náhodně a i nejmenší náznaky někam směřují. Byť nemusí být vysvětleny zrovna v jednom a tom samém dílu. Podobně Ilona Andrews pracuje i s postavami. To, co nadhodí v jedné knize, může být rozvedeno nebo vysvětleno v knize nové nebo v jedné z doplňujících novel.

Magii střelného prachu si tudíž čtenáři užijí sympatického temného volha Romana, který se poprvé objevil v pátém dílu série Kate Daniels. Dozvíme se o něm nějaké nové informace, ale autoři nám předhodí i pár dalších záhad ohledně jeho osoby.

Magie střelného prachu za sérií s Kate Daniesl v ničem nezaostává, jen je tu možná o kapku víc romantiky, než jsou čtenáři zvyklí. Pořád je to ale především akční urban fantasy, která patří k tomu nejlepšímu, co v současné době můžeme na pultech našich knihkupectví najít.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s