Jaká tajemství skrývá Pobertův plánek? Posviťte si na to hůlkou!

Pobertův plánek - rec1.jpg

Záviděli jste Harry Potterovi ve filmech kouzelný Pobertův plánek, který ukazoval, kde se v Bradavicích a kolem nich kdo pohybuje a odhaloval i skryté místnosti a tajné chodby? Teď už nemusíte. I vy můžete mít Pobertův plánek alias Průvodce Bradavicemi, a to konce s kouzelnou hůlkou, jejíž pomocí odhalíte neviditelné písmo!

Tento průvodce patří k filmové sérii Harry Potter a jeho prostřednictvím si tak můžete prohlédnout záběry z filmů doplněné doprovodným textem. Podíváte se tak nejenom po chodbách Bradavic, do společenských místností jednotlivých kolejí, do Velké síně, do učeben, sovince, Astronomické věže, ale i kolem Bradavic, takže navštívíte Hagridovu hájenku, famfrpálové hřiště, skleníky, nádvoří nebo Zapovězený les. A nakonec se vydáte i tam, kam skoro nikdo nekročil, a to do samotné Tajemné komnaty ukryté pod Školou čar a kouzel v Bradavicích.

Pobertův plánek je interaktivní kniha, takže k němu patří i hůlka. Když ji rozpojíte, uvnitř najdete fixu s neviditelným inkoustem, a když zmáčknete na tlačítko zboku, tak se hůlka rozsvítí – a právě pomocí tohoto světla můžete odhalit všechny nápisy psané neviditelným inkoustem na Pobertově plánku!

Pobertův plánek alias Průvodce Bradavicemi je tvořen hlavně fotografiemi z filmové série o mladém čaroději a doplněn doprovodnými texty, které jsou stručné, aby se děti nenudily. Nicméně zkušeným potterofilům asi neprozradí nic nového. Pro děti jsou zde také připravené hry a úkoly. Mohou si tak třeba namalovat věci, které by chtěly mít v pracovně, kdyby se mohly stát ředitelem Bradavic, vymyslet hádanky, jaké dávají havraspárští duchové a vyzkoušet si kouzlo Ridduculus, kdy z obrázků bubáků pomocí neviditelného inkoustu v hůlce mohou vytvořit něco směšného a pak si na to hůlkou posvítit a prohlédnout si svůj výtvor.

Pobertvů plánek - rec2.jpg

A samozřejmě nechybí ani Pobertův plánek. Ten je v knize na víc částí a pokud si ho prohlédnete pod světlem z hůlky, uvidíte stopy, takže si na chvíli budete připadat skoro jako ve filmu a cítit se jako Harry, když Pobertův plánek používal. Kromě neviditelných stop ale obsahuje i neviditelné obrázky, jména a další informace, které mohou děti pomocí svítící kouzelné hůlky objevovat. A na závěr si pomocí neviditelného inkoustu mohou nakreslit i svůj vlastní jedinečný Pobertův plánek!

Pobertův plánek informačně přináší hlavně základní a minimálně pro mě dobře známé informace. Také těch her a úkolů pro děti by v něm mohlo být o něco víc. Nicméně samotný Pobertův plánek (nebo spíš plánky, je jich v knize víc) je opravdu krásná a zábavná záležitost, a i když už jsem dospělá, tak se přiznám, že jsem se při objevování neviditelných informací a obrázků pomocí svítící hůlku dost vyblbla.

Pobertův plánek je vymakaná záležitost, takže se dle mého skvěle hodí jako dárek. Vzhledem k tomu, že obsahuje víc obrázků než textu a děti si s Pobertovým plánem mohou hrát, tak je to vhodný dárek i pro děti, co knihy moc nečtou a znají Harryho Pottera pouze z filmové série.

A pokud máte ve svém okolí i nějakého dospělého potterofila, tak si myslím, že také pro něj to může být vtipný a originální dárek, protože jak říkám, i já jsem se při odhalování Pobertova plánku pomocí hůlky bavila.

P. S. A můj pes taky, protože zkuste hádat, kolikrát se mi pokusil hůlku, kterou si očividně spletl s klackem, ukrást během focení? 🙂

„Neplecha ukončena.“

Erina Pascalová: Pobertův plánek, Albatros, duben 2019. 

Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji Albatros Media.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s