Co se stane, když se lovec čarodějnic zamiluje do čarodějnice?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ve městě Cesarine se nacházejí těla žen, které očividně zabily zlovolné čarodějnice. Řád chasseurů, lovců čarodějnic, v čele s arcibiskupem zastává heslo „nenecháš čarodějnici naživu“. Lou se živí jako zlodějka a skrývá nebezpečné tajemství, které by ji mohlo stát život – že i ona sama patří mezi čarodějnice, i když magii nepraktikuje…

Lou hledá mocný artefakt – Angeličin prsten – který by ji ochránil před magií. Jenže přitom se jí do cesty připlete sám kapitán chasseurů, Reid Diggory, a všechno se strašlivě pokazí, takže Lou nakonec nezbývá nic jiného než se za Reida provdat. Až na to, že Reid – ani kdokoliv jiný – na její tajemství nesmí přijít, protože jinak by skončila na hranici… A Lou musí vymyslet, jak se z téhle strašlivé šlamastyky dostat. Jenže Lou má ještě nebezpečnějšího nepřítele, před kterými se musí mít na pozoru…

Holubice a had je napsaná čtivým stylem a v knize nechybí slušná várka humoru a ironických hlášek, takže se snadno začtete a stránky vám budou ubíhat pod rukama. Lou patří mezi poměrně sympatické hrdinky – má proříznutou pusu, je pěkně od rány a pro sprosté slovo nejde daleko. Její rozhodnutí nejsou příliš rozumná ani logická, ale rozhodně se s touhle sebevědomou a hubatou holkou nudit nebudete.

O to větší škoda je, že Reidova postava – a vyprávění z jeho pohledu – je podivně ploché. Protože právě on, lovec čarodějnic, který dost možná zjistí, že se do jedné čarodějnice zamiloval, v sobě skrýval spoustu potenciálu. Stejně tak autorka nevyužila ani samotného arcibiskupa a řád chasseurů, což je hrozná škoda.

V knize nechybí slušná porce akce, humoru, nějaké to překvapení a nečekané odhalení a taky slušná dávka romantiky. Je to na první pohled ideální mix, který k mámu překvapení ale ve výsledku moc nefungoval. Značně to všechno totiž kazilo, že samotný příběh j ve své podstatě dost jednoduchý a navíc hodně vachrlatý, protože se v něm objevuje spousta nelogičností a zbytečných hloupostí. Celkově se o nějaké uvěřitelnosti nedá ani na okamžik mluvit. Pro mě osobně některé ty situace nebyly jen trestuhodně neuvěřitelné nebo nedomyšlené, ale vyloženě hloupé, což mi tuhle knihu definitivně zkazilo. Celkově je Holubice a had dle mého na úrovni fanfiction nebo povídky z wattpaddu napsané naivní a nezkušenou holčinou, takže upřímně všechnu tu chválu na adresu téhle knihy nechápu.

Holubice a had má spoustu vad na krása, nicméně odhaduju, že pořád zůstává zábavnou a čtivou záležitostí pro náctileté čtenářky. Vlastně bude fungovat jako taková hezká, naivní a romantická pohádka před spaním, u které nemusíte moc přemýšlet a jen si ji užijete.  Nicméně i tak doporučuju radši nemít od Holubice a hada žádná velká očekávání, pak můžete být jen mile překvapené a případně rovnou nadšené, protože můj názor na tuto knihu je, co tak vím, rozhodně v menšině. Ale i to se stává, protože všem se nemůže líbit všechno, to by pak přeci byla nuda, ne?

Shelby Mahurinová: Holubice a had, Cooboo, duben 2020.

Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji Albatros Media.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s