J. C. Isabella: The Unofficial Zack Warren Fan Club

Chloe Bakerová se jako osmiletá beznadějně zamilovala do Zacka Warrena. Nebyla sama, tak založila tajný fan club, který se scházel a pěl na něj ódy. O pár let později Zack provedl klukovinu, takže Chloe přešla z obdivování k nenávisti, což jí vydrželo až doteď.

Chloe chce na hloupý fan club, který založila jako malá holka, zapomenout. Koneckonců studuje na univerzitě a Zacka Warrena, co shodou okolností chodí na stejnou školu, nesnáší. Chloenina kamarádka Lana má ale jiný názor a holek, co je ochotných vášnivě obdivovat pohledného kapitána baseballového týmu, je všude kolem plno.

Kdyby to bylo jen na Chloe tak by se od Zacka Warrena držela co nejdál. To ale nejde, protože její matka a jeho otec se do sebe bláznivě zamilovali a ve Vegas se vzali, což z ní a Zacka udělalo nevlastní sourozence. Sourozence, co se nesnáší, ale kvůli rodičům to skrývají. I když je to možná všechno trochu jinak.

Příběh je vyprávěn v první osobně z pohledu Chloe a po pár kapitolách ji vždycky vystřídá Zack. Chloe patří mezi ty klidné a samotářské hrdinky, co nemají moc přátel, nechodí na party a raději si čtou. Chloe je sympatická a má příjemný smysl pro humor, i když v některých ohledech je na svůj věk dost naivní a důvěřivá.

Zack má pověst playboye, co střídá holky rychleji než ponožky. Opak je pravdou, protože v jednadvaceti letech je stále panic a vůbec se za to nestydí. Prostě čeká na ten správný okamžik. Zack ke Chloe vůbec nechová nepřátelství, ale naopak je do ní zamilovaný. Problém je, že jsou tak nějak nevlastní sourozenci – a že Chloe ho nemá moc v lásce.

Zack a Chloe jsou si docela podobní, ani jeden nemusí party a velkou společnost, radši zůstávají doma, Chloe si čte nebo venčí psa, Zack se věnuje bojovým sportům. A i když to tak na první pohled rozhodně nevypadá, oba mají stejný pohled i na vztahy a sex. Chloe si postupně uvědomuje, že Zack možná není takový, jak si všichni myslí a že to s její nenávistí k jeho osobně není tak žhavé.

The Unofficial Zack Warren Fan Club se řadí mezi new adult literaturu, což je největší problém celé knihy. Téma točící se kolem sexu a toho, kdy s ním začít,by mi daleko víc sedělo k postavám, kterým je sedmnácti či osmnáct. Navíc psychologie postav, jejich jednání a smýšlení odpovídá spíš teenagerům, než vysokoškolákům, kterým je kolem dvaceti.

Kdyby byla kniha zařazena mezi young adult, patřila by průměrné, ale vcelku příjemné contemporary se sympatickými charaktery a vydatnou porcí romantiky. Jako new adult už to drhne. Celá zápletka působí dost nereálně a hlavní postavy nedospěle, takže je občas poměrně těžké přehlížet nejrůznější klišé. Pořádné se ale jedná o oddychové a romantické čtení na víkend, které sice neurazí, ani nenadchne, ale pár chvil vám dokáže zpříjemnit.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s