Odhalte tajemství Proroctví sester

Sestry-dvojčata Amalie „Lia“ a Alice Milthorpeovy žijí svůj poklidný život mladých dam z lepší společnosti.

Pobývají na svém rodném venkovském sídle Birchwoodu společně se svým otcem, tetou a ochrnutých mladším bratrem Henrym. Chodí do dívčí školy ve Wydcliffu a Lia má svého milého Jamese, s nímž pomýšlí na budoucnost. Do okamžiku  než se začnou dít divné věci, které očividně souvisí s její sestrou Alicí… i s ní.

Obě sestry jsou součástí tajemného Proroctví sester, kde jedna z dvojčat je Brána, jenž má možnost vpustit do našeho světa nepředstavitelné zlo, a druhá její Strážkyně. Obě jsou součástí Proroctví, které sestry postaví proti sobě v boji na život a na smrt.

Po Proroctví sester jsem sáhla ve chvíli, kdy jsem hledala tajemný, trochu romantický, trochu nadpřirozený příběh s dobrou atmosférou. A ejhle. Dostala jsem, co jsem chtěla. Z knihy bylo vcelku dobře cítit dobu korzetů a šustění dlouhých sukní, dobu, kdy se city projevovali spíše letmými úsměvy a pohledy než plamennými vyznáními. Autorka dobře buduje atmosféru oklopenou rodinnými tajemstvími a nadpřirozenem. Tomu odpovídá i styl vyprávění, který plyne pozvolna a přece plynule. Nenajdete zde prakticky žádnou větší akční scénu nebo výraznější romantickou zápletku, i když trocha romantiky zde přeci jen je. Vše se točí okolo Liaina pátrání po významu Proroctví a toho, jakou roli v něm bude ona a její sestra Alice hrát. V době, ve které se příběh odehrává, se tento styl vyprávění dobře hodí.

Přestože se toho v knize až tak moc nestane, čte se prakticky sama. Zásluhu na tom má autorčin čtivý a vypsaný styl. Teprve na sté stránce jsem zjistila, co mi na jejím stylu přijde zvláštní – kniha je psána v přítomném čase, což umocňuje plynulost vyprávění. Nestává se mi často, abych si něčeho takového nevšimla, ale tady jsem se asi začetla tak, že mi to prostě nedošlo. Nutné je zmínit i grafické zpracování knihy, které je opravdu propracované a krásné a k příběhu a jeho atmosféře se skvěle hodí.

Trilogie Proroctví sester u českých čtenářů nesklidila příliš velký úspěch právě proto, že se v jednotlivých dílech až tak moc věcí nestane, chybí zde větší akce a v prvním díle i výraznější romantická linka. Pokud ale hledáte dobře napsaný, tajuplný příběh s působivou atmosférou, tak po Proroctví sester sáhněte.  Tohle všechno v knize totiž najdete.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s