S Hell Boys každá žena ráda stráví příjemný víkend

hell-boys---rec1.jpg

Třicátník Ryan Christensen pracuje jako gigolo pro agenturu Hell Boys, baví ho to a má se po čertech dobře. Do chvíle, kdy někdo zavraždí jeho klientku, zatímco se sprchoval v hotelové koupelně po dobře odvedené práci. Problém je v tom, že Catherine byla manželkou bohatého, mocného a bezskrupulózního Dicka D. Marvella. A ten se nehodlá smířit s tím, že ho jeho žena podváděla s gigolem…

Ryan se ocitá uprostřed vyšetřování brutální vraždy a není si tak úplně jistý, jestli ho policie považuje za svědka, nebo za možného podezřelého. K tomu do hry vstupuje zatraceně rozzuřený Dick D. Marwell, co si to s Rayneme hodlá vyřídit po svém. A aby toho nebylo málo, tak ho osloví Prudence Marwellová, Catherinina dcera, která si chce s mužem, jenž viděl její matku naposledy živou, promluvit. Přestože ví, že Ryan a Catherine toho spolu dělali víc, než jen mluvili. Jenž Ryan zjišťuje, že se mu Prudence opravdu líbí a ani on jí možná není tak úplně lhostejný…

Ryan patří mezi sympatické hlavní hrdiny a rychle si čtenářky omotá kolem prstu. Chová se sebevědomě, umí okouzlit a působí vyrovnaně. Přesto není dokonalým románovým mužem. Nemluví jako učebnice, nejde daleko pro sprosté slovo a občas myslí na sex ve chvíli, kdy by na něj myslet neměl. Jakmile ale odhodí masku hellboye, objeví se muž, jenž má v rukávu slušnou zásobu vtipných poznámek, je loajálním přítelem a nejsou mu cizí ani emoce jako láska nebo strach.

Prudence zpočátku působí dost uzavřeně. Patří mezi ten typ atraktivních žen z bohaté rodiny, které ale nevyrostly zrovna v ideálním a rodinném prostředí, takže se chová rezervovaně a odtažitě. Postupně se ale ledy prolomí a ukáže se sympatická hrdinka nepostrádající inteligenci a schopnost trousit kousavé poznámky.

Nechybí ani pestrá skupinka zábavných vedlejších postav: Raynova sousedka Bethany, co skvěle peče a hlídá mu psa, polský řezník Lech s velmi zajímavou minulostí, Ryanův ukecaný kamarád a kolega Cory nebo detektiv William Conroy, co vyšetřuje Catherininu vraždu a navzdory nátlaku nehodlá zavřít do basy nejpříhodnějšího podezřelého, jímž je zrovna Ryan.

Hlavní dějová zápletka se točí kolem vyšetřovaní Catherininy smrti a souvisejících tajemství, jejž ohrožují nejenom Ryanův život. Samotná detektivní zápletka není nijak perfektně promyšlená a plná nečekaných zvratů a odhalení. Čtenáři i hlavní hrdina mají od začátku jasno, kdo je za smrt Catherine zodpovědný, ale není zřejmé, jestli se Ryan z té šlamastiky dokáže bez úhony dostat.

Vztah Ryana a Prudence se vyvíjí postupně a nenásilně. Prudence zpočátku chová k Ryanovi antipatie, jejž zavinila částečně bolest ze ztráty matky a částečně také předsudky vůči jeho práci. Jak jsou ale oba hlouběji vtahováni do víru, který rozpoutala Catherinia smrt, nacházejí společnou řeč, porozumění a nakonec i vzájemné sympatie. Zde se nabízí prostor pro nejrůznější otázky: Lze získat ženu, která ví, že jste spal s její matkou? A je vůbec možné mít normální vztah, když se živíte jako placený sexuální společník? Autorka ale napsala oddychový a nenáročný román pro ženy, takže tyhle vážnější témata jen naťukla, ale nakonec je uspokojivě vyřešila.

M. T. Majar píše lehce a čtivě, takže není problém Hell Boys přelousknout na jeden zátah. Příběh plyne lehce a svižně, přestože se toho v knize vlastně až tak moc neděje. Akci a napětí střídají klidnější a romantičtější scény. Nechybí ani slušná porce humoru, o niž se postará Ryan se svými hláškami, nebo jeho pes Riddick, který rád požírá odpadky, rozhrabává koše, lítá jako blázen a pronásleduje každou fenu v dohledu. Dojde řada i na pár erotických scén souvisejících s výkonem Ryanova povolání. Té erotiky ale najdou čtenářky v Hell Boys překvapivě pomálu, což pro jedny bude plus, pro druhé mínus.

Hell Boys patří mezi průměrné, ale příjemné a čtivé romány pro ženy. Vcelku zdařile kombinuje detektivní a romantickou linku se slušnou porcí humoru, trochou akce a nebezpečí a špetkou erotiky. Spousta dívek a žen ve společnosti Hell Boys nepochybně ráda stráví příjemné odpoledne nebo víkend. A nezbývá než doufat, že M. T. Majar zase někdy napíše knihu s dalšími žhavými nebo pekelnými hochy.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji e-shopu Dobré knihy.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s