Jaká temná tajemství skrývá Nejkrásnější královna Levana?   

nejkrasnejsi---rec1.jpg

Levana Blackburnová, měsíční princezna, přišla o rodiče tím nejhorším možným způsobem – byli zavražděni přímo ve svých postelích. Levana ale dokáže myslet jen na jedno – na sira Evreta Hayleho, palácového strážce, kterého už od dětství miluje. Problém je v tom, že Evret je šťastně ženatý a jeho manželka čeká jejich první dítě.

Levana umí ovládat své osobní kouzlo snad lépe než jakýkoliv jiný měsíčňan. Každý den má jinou podobu, každý den je krásná. Nikdo neví, jak vypadá doopravdy. Na dvoře se ale šušká, že při tragické nehodě v dětství byla měsíční princezna strašlivě zohavená. Trpí tím, že je opomíjená, vysmívaná, nemilovaná. Přitom má bystrou a vnímavou mysl, zajímá se o politiku a bioinženýrský výzkum a touží rozvíjet prosperitu Měsíce. Královnou se ovšem stala její starší sestra Channary, která se ale víc věnuje zábavě a svádění mužů než královským povinnostem. V Levaně klíčí pocit, že všichni dostanou všechno, co chtějí, jen ona jediná ne.

Zároveň se u ní objevuje i počáteční sobeckost a bezohlednost a touha po moci. To vše ji nakonec dovede k tomu, že začne dávat průchod svým špatným vlastnostem v touze získat to, po čem touží. A tím, co chce nejvíc ze všeho je Everet. Levana patří mezi hrdinky, které si čtenáři nedokážou oblíbit, ale zároveň s nimi občas – alespoň zpočátku – pocítí soucit. Marissa Meyer ukázala, že i někdo tak zlý a bezcitný jako Levana takový nebyl už od narození, že měl své sny a touhy, ale rozhodl se k jejich naplnění jít tou nejhorší možnou cestou plnou špatných i děsivých rozhodnutí.

Evret jako jeden z mála měsíňanů patří k dobrým lidem. Není mu cizí laskavost, smysl pro spravedlnost i schopnost milovat. Má soucit s osamělou a opomíjenou princeznou, ale miluje pouze svou ženu. Levana je ale přesvědčená o tom, že patří k sobě a nakonec je schopná pro získání svého vysněného muže udělat cokoliv. Třeba i manipulovat s jeho myslí a emocemi.

Nejkrásnější dovolí čtenářům lépe poznat Levanu, její příběh i to, co ji vedlo k tomu, že se z ní stala mocná a bezcitná měsíční královna, jakou ji čtenáři znají z prvních třech dílů Měsíčních kronik. Také umně rozvíjí a prohlubuje informace známé ze CinderScarlet Cress – vypuknutí letumózy, budování nelidské armády mutantů nebo tragickou smrt měsíční princezny Selene. I když se jedná o díl, který celé sérii předchází, lze čtenářům doporučit, aby se čtením Nejkrásnější počkali, až se obeznámí se světem a příběhem Měsíčních kronik.

Marissa Meyer píše velmi lehce a čtivě. I na necelých dvě stě stranách dokázala vybudovat příběh, v němž není nouze o překvapivé odhalení a zvraty. Kvůli omezenému počtu stran ale dějová linka působí jednodušším dojmem, dochází tu k poměrně velkým skokům v čase i v událostech a neuškodilo by, kdyby autorka některé věci víc rozpracovala.

Nejkrásnější čtenáři dá přesně, to, co české vydání slibuje na obálce: Příběh královny Levany. Zdařile doplňuje a prohlubuje celou sérii a dovoluje čtenářům lépe poznat hlavní záporačku královnu Levanu. Nejkrásnější ocení všichni milovníci Měsíčních kronik, kteří se chtějí o Levaně i o tajemných měsíčňanech dozvědět víc informací.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s