Být Papírovou princeznou není žádný med

papirova-princezna--rec1.jpg

Ella Harperová nikdy nepoznala svého otce a matka jí zemřel na rakovinu. Ella se snaží dokončit střední školu a získat slušné vzdělání, jenže potřebuje peníze, tak si falšuje doklady a přivydělává jako striptérka. Její život se obrátí vzhůru nohama, když se objeví Callum Royal, milionář a nejlepší přítel jejího otce.

Ten jí oznámí, že její otec zemřel při leteckém neštěstí a jako poručníka stanovil Callumu. Ella s Callumem odmítá odjet, jenže pak dostává nabídku, které se neodmítá: když se stane jeho schovankou, než dokončí střední školu, získá nemalou finanční částku, která by jí zajistila mnohem bezpečnější a pohodlnější život a také vytoužené vzdělání.

Ella se stěhuje do sídla Calluma Royala, který má pět synů. Jeden je hezčí než druhý a všichni Ellu svorně nenávidí. Ellu zaujme jeden z nich, Reed, který ji ale, jak se zdá, nesnáší ze všech nejvíc. Navíc musí nastoupit do nové, soukromé a prestižní školy, a ani to jí Royalové neusnadní. Ella se ocitá ve světě zlaté mládeže plném luxusu, večírků, alkoholu, ale také intrik, pomluv a tajemství.

Ella má pořádně tvrdou hlavu, prořízlou pusu a ironický smysl pro humor. Nenechá se zlomit, i když jí bratři Royalové vyhrožují, spolužačky ji šikanují a Callum ji nutí chodit na party, aby se seznámila s novými lidmi, o což ani v nejmenším nestojí. Občas je toho na ní moc, takže nemá daleko k slzám, ale nakonec se z toho vždycky dostane. Postupně přichází na to, komu může věřit, odhaluje některá z početných tajemství rodiny Royalů a ledy pomalu začínají tát. Problém je, že Ella cítí stále silnější přitažlivost k Reedovi, a ta může všechno, co dosud vybudovala, jednou provždy zničit…

Reed patří mezi typické bad boye: je pohledný, přitažlivý, ale taky chladný a arogantní. Obklopuje ho aura tajemství a holky se na něj lepí, čehož neváhá využít. Nakonec se samozřejmě ukáže, že není zdaleka tak špatný, jak na první pohled vypá, ale taky, že těch tajemství má mnohem víc. Ostatní Royalové zůstávají v pozadí: Easton nic nebere vážně, je samá holka, ale také skrývá vlastní tajemství. Gideon studuje na vysoké škole, ale za sebou očividně zanechal nešťastný vztah, o kterém se ale čtenáři nic pořádného nedozví. Stejně tak nemají šanci poznat dvojčata, která royalovskou pětku uzavírají. Škoda, protože každý z bratrů Royalů má slušný potenciál. Nejspíš proto se Erin Watt (což je pseudonym, pod kterým se skrývají autorky Elle Kennedyová a Jen Fredericková) rozhodla, že napíše ještě volné pokračování a doplňující novely, v nichž ostatním členům Roaylovic domácnosti poskytne prostor.

Papírová princezna pracuje s mnohokrát zpracovaným a zcela neoriginálním tématem moderní Popelky, které je ale pořád atraktivní a oblíbené. Erin Watt čtenáře zavede do světa privilegovaných a bohatých, kde se pod pozlátkem skrývají intriky, pomluvy a lži, každý má svá tajemství, ale v němž se nakonec dá najít skutečné přátelství a láska.

Papírová princezna nemá žádné kvality, a podle mě je ani mít nemá, takže je v ní nehledejte. Přináší prostě zábavný a neuvěřitelně čtivý mix, který vám může připomenout kombinaci Gossip Girl a Pretty Woman (akorát s menším množstvím sexu). Pokud máte rády romantické příběhy pro mladé, z nichž je víc tajemství, intrik, lží než sladkých slůvek a proslovů o spřízněných duších a lásce na celý život, tak po Papírové princezně s klidem sáhněte. Akorát vás varuji, je to těžce návykové, takže si pro jistotu rovnou opatřete druhý díl s názvem Prokletý princ. Ručím vám za to, že ho po dočtení Papírové princezny budete nutně potřebovat.

Erin Watt: Papírová princezna (Royalové 1), květen 2017.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s