Přečteno za únor

Únor byl krátký, ale náročný, což se na čtení odrazilo. Nepřečetla jsem zdaleka tolik knih, kolik jsem chtěla (a měla). Navíc jsem dost často sahala po knihách z knihovny, nebo si dávala re-reading, protože jsem pořád bojovala se čtecí krizí. 

Na začátku měsíce u mě pořád trvala čtecí krize, tak jsem si dala re-reading Okřídlené duše. Miluju tuhle knihu, i když potvrzuje pravidlo: „Když ji miluješ, není co řešit.“ Tahle kniha má sice spoustu nedokonalostí a klišé, ale taky je dobře napsaná, má skvělou atmosféru, originální nápad a hlavní hrdinku, co je restaurátorka hřbitovů. A to mi stačí:)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pak jsem si našla novou závislost, a tou se stala série Off-Campus od Elle Kennedy. Nemám mít kamarádku překladatelku:) Jedná se o new adult literaturu, takže to nemá žádný hluboký děj (i když nějaké pokusy o přesah tu jsou), ale je to neskutečně čtivé, zábavné a návykové. A jelikož je to new adult tak tam nechybí taky spoutat žhavých scén:)

Jak říkám, je to závislost, takže jsem po dočtení prvního dílu Skóre, nebyla schopná číst nic jiného. Tak jsem si doběhla do knihovny pro druhý díl Omyl (a přišla pozdě na schůzku) a hned jsem ho přelouskala. Byl trochu slabší než první díl, ale to bylo spíš charakterem hlavní hrdinky, než čímkoliv jiným.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPak jsem šla ke kadeřnici a s sebou jsem si vzala komiks Čarojízda, který patří k sérii urban fantasy románů Peter Grant. Tuhle sérii mám ráda, takže jsem chtěla zkusit i komiks. A dobré to bylo, propracovaný příběh, který ale na rozdíl od knih nebyl tak zamotaný a překombinovaný, magie a trocha humoru. Akorát u kresby jsem se podivovala, protože já si některé z hrdinů (vlastně většinu) představovala úplně jinak:)

OLYMPUS DIGITAL CAMERANěkde mezitím jsem dočetla sbírku povídek Protože se stmívá od Jany Rečkové. Ta patří mezi mé oblíbené české autory fantasy a sci-fi, takže to nemohlo být šlápnutí vedle. A taky nebylo, i když se přiznám, že se mí víc líbí její romány, anebo povídky v jiných sbírkách. I tak to byl ale dobrý průřez její tvorbou, které je i v daných žánrech dost rozmanitá. Pokud ji neznáte, tak vřele doporučuju, i když ideální je začít právě s romány:)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pak jsem se vrhla na Ritmatika od Brandona Sandersona. Mám autora ráda, i když dávám přednost jeho epické fantasy pro dospělé, které je skutečně epická:) Na těch ya knihách je patrné, že si na nich spíš hraje s nápady, zkouší nové styly a přístupy, a ne vždycky mu to vyjde. U Ritmatika to dopadlo tak napůl. Začátek byl skvostný, ale jakmile jsme se dostali mimo univerzitu a příběh začal košatět, tak už to tak dobré nebylo. Některé dějové linky byly nedotažené, jiné zbytečné, některé vyšuměly do ztracena. Navíc je na tom hodně znát, že autor plánoval napsat další díl, který ale nikdy nemusí spatřit světlo světa…

Na závěr měsíce jsem se probrala a přečetla taky jeden (slovy jeden!) recenzák. A tím byla A zrodí se píseň. Série Kostičas patří mezi mé oblíbené, akorát stíhám zapomínat, o čem to vlastně je. U A zrodí se píseň se mi to ale moc nestávalo, takže jsem byla mile překvapená a příběh jsem si parádně užila. Kde je další díl? Recenzi najdete ZDE.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s