Kdo je Pan podpostel?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Malý Jeník jednoho dne zjistí, že pod jeho postelí přebývá dobrácká příšerka pan Podpostel. Ale že by mnohem radši spal v jeho posteli. A že není zdaleka jediný, kdo v jeho pokojíčku bydlí – a kdo by radši spal v pohodlí jeho postýlky…

Pana podpostel ilustroval Chris Riddlle, kterého nejspíš většina zná jako tvůrce ilustrovaných knížek Harryho Pottera. Pokud ale budete očekávat stejné, propracované ilustrace, tak budete zklamání. Pan Podpostel se věrně drží takové té jednoduché, dětské kresby. V tomto případě to ale berte spíš jako lichotku, protože ačkoliv na ilustrovaného Harryho Pottera to nemá ani omylem, tak jako knížka pro nejmenší to funguje a ilustrace jsou takové správně roztomilé.

Příběh je přímočaře jednoduchý – vlastně se týká jen hledání dobráckých příšerek, které bydlí v nejrůznějších zákoutích pokoje malého Jeníka. Pro děti bude takový jednoduchoučký příběh asi stačit, já jako dospělá jsem se nemohla zbavit pocitu, že by to chtělo o pár stránek navíc, trochu příběh rozvinout a dospět k nějakému pořádnému závěru.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pan Podpostel je hezká a roztomilá knížka, které pro vaše nejmenší bude nejspíš stačit, a i vám ilustracemi vykouzlí úsměv na rtech. Na druhou stranu konkurence je v dětské literatuře poměrně značná, takže se určitě bude dát najít i jiná hezky ilustrovaná knížka, které k tomu navíc bude mít i pořádný příběh.

Chris Riddell: Pan Podpostel, Albatros, červenec 2019.

Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji Albatros Media.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s