The Avery Shaw Experiment vám ukáže, jak se experimentuje s láskou

Avery Shawová a Aiden Kennedy byli nerozluční. Narodili se ve stejný den. Slavili společně narozeniny. Jako partneři se účastnili vědeckých soutěží. Byli nejlepší přátelé. Do chvíle, než se Avery do Aidena zamilovala a zjistila, že on její city neopětuje.

Grayson Kennedy je zlatý chlapec, nadějný sportovec, nejžádanější kluk na střední škole a lamač dívčích srdcí. Žádný velký vědátor. Aidenův starší bratr, který si z Avery dělal legraci a vlastně se až tak moc neznali. Až do chvíle, kdy Avery vběhla do koupelny, kde se sprchoval…

Avery se rozhodla, že na své zlomené srdce půjde vědecky. V projektu pro vědeckou soutěž chce dokázat, že léčba zlomeného srdce má stejný proces, jako vyrovnávání se se smrtí někoho blízkého. Sedm fází, kterými musí Avery při svém experimentu projít. K tomu potřebuje objektivního pozorovatele. A Grayson potřebuje kredit z chemie navíc – a taky chce zjistit, kdo skutečně je ta holka, co jí zná celý svůj život, ale vlastně ji nezná…

Kniha je vyprávěna střídavě z pohledu Avery a Graysona, podle toho se trochu liší styl vyprávění a je opravdu zábavné sledovat, jak si jeden myslí tohle a druhý zase tamto. Kapitoly jsou rozděleny do úseků, které odpovídají sedmi úrovním truchlení, kterými musí Avery projít. A s ní i další postavy.

Jak popsat The Avery Shaw Experiment? Milý. Roztomilý. Sladký. Zábavný. Nenáročný. Naivní. Není to nijak hluboká, ani originální kniha, protože příběh, v němž dívka (žena) je zamilovaná do jednoho z bratrů, zatímco ji miluje ten druhý bratr, jste určitě četli a viděli víc než dost. Objevují se zde taky různá klišoidní a naivní doporučení, jako že by teenageři neměli pít alkohol a brát drogy a dívky by neměli přicházet o panenství, pokud na to nejsou připraveny. Celá ta myšlenka překlenování společenských rozdílů na střední škole je moc hezká, ale naivní. A Grayson je prostě příliš dokonalý a úžasný, než aby mohl být považován za aspoň trochu reálného.

A pak se tam objeví myšlenky, které jsou absolutně reálné a pravdivé, takže se v nich můžete najít (pokud vám tedy někdy někdo zlomil srdce tak, že jste měla pocit, že to nepřežijete). Kladem knihy je i to, že se točí kolem vědeckého experimentu, což sice není zrovna originální, ale mě to pořád baví číst.

I přes nedostatek originality a větší než malou míru naivity se mi The Avery Shaw Experiment líbil. Kelly Oram má plynulý styl a píše lehkým perem, takže jen obracíte stránku za stránkou. Je to taková jednohubka, kterou jsem slupla během víkendu a čtení jsem si báječně užila. Hodně jsem se u toho nasmála, místy jsem přesně věděla, o čem to autorka píše, místy jsem se usmívala nad tím, jak je to hezké a roztomilé (i když nereálné) a hodně jsem u toho blaženě vzdychala na Graysonem.

The Avery Shaw Exeperiment doporučuji všem, co mají chuť na sladký, romantický a nenáročný příběh, u kterého si odpočinou, zasmějí se a nechají se trochu okouzlit hlavním hrdinou. A těm, co nemají rádi sladké, jednorožce a duhu, doporučuji, aby se této knize vyhnuli širokým obloukem.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s