Může být láska opravdu Easy?

Vysokoškolačka Jacqueline Wallaceová to v poslední době neměla jednoduché. Rozešel se s ní její přítel Kennedy, hrozí jí, že propadne z ekonomie a pak dojde k tomu večeru, kdy ji na parkovišti napadne a pokusí se znásilnit jeden z jejích spolužáků. Jacqueline má štěstí v neštěstí, protože ji zachrání tajemný kluk – Lucas, se kterým, jak zjistí později, chodí zrovna na onu problematickou přednášku ekonomie…

Jacqueline se pokouší vyrovnat se s otřesným zážitkem, s rozchodem, nepropadnout a navíc se vyhýbat klukovi, co ji napadl a očividně jí nehodlá dát pokoj. Do toho se začíná sbližovat se svým zachráncem Lucasem a navíc vytvoří i jisté pouto (byť pouze přes e-maily) mezi ní a Landonem, asistentem, co jí doučuje ekonomii… Jacqueline nemá ani tušení, že se to všechno může zkomplikovat ještě víc, než už to je.

Na Easy jsem se hodně těšila. Naneštěstí jsem do knihy pustila ve chvíli, kdy jsem na new adult contemporary romanci neměla náladu. Nejsem cílovou skupinou čtenářů, jsem starší, mám něco za sebou a romány pro ženy prakticky vůbec nečtu. Po young a new adult contemporary sahám ve chvílích, kdy mám chuť na romantiku v hollywoodském stylu, dokonalého (a zcela nereálného) hrdinu a přeslazenou marmeládu namazanou mezi řádky. Easy jsem ale musela vrátit do knihovny, takže jsem se do příběhu pustila, i když jsem tuhle náladu neměla.

Přesto se mi kniha četla skvěle a prakticky sama – jakmile jsem se do ní pustila, jen jsem otáčela stránky. Nicméně jsem se u toho musela pobaveně ušklíbat, jak je příběh průhledný a románově nevěrohodný – něco podobného se vám (ve více ohledech) ve skutečnosti rozhodně stát nemůže. Navzdory tomu, že se příběh zabývá velmi závažným tématem znásilnění, je lehkým, oddychovým a zábavným čtivem.

Poté jsem Easy musela odložit a vrátila jsem se k němu, když jsem najednou náladu na tento žánr docela měla. V tuto chvíli jsem ji dočetla na jeden zátah, čtení jsem si užila a několikrát mě dokonce napadlo, že je to skvělá kniha.

Ve výsledku Easy hodnotím pozitivně, přestože není perfektní. Příběh je opravdu průhledný a nevěrohodný, téma znásilnění je tam zakomponováno dost okatě a ne úplně podařeně a nevyhneme se ani nejrůznějším klišé. Kniha je ale psána čtivým, plynulým stylem, nechybí příjemný smysl pro humor a navzdory výše popsaným chybám vás dokáže během prvních pár stránek vtáhnout do děje a už vás nepustit. Pokud má někdo chuť na příjemnou, oddychovou romantiku, tak Easy je dobrou volbou.

Hodnocení: 72%

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s