Chcete taky říkat: Já jsem JůTuber?

ja-jutuber---rec3.jpg

Chcete začít natáčet videa a sdílet je na YouTube, ale nevíte, jak na to? Netušíte, jak zaujmout lidi a získat co nejvíce odběratelů? Začínající JůTuber Manuel Středa vám poskytne užitečné rady do začátku a pět úspěšných českých JůTuberů zase tipy, jak prorazit.

Čtrnáctiletý Manuel patří mezi outsidery, protože je trochu při tele, nemá žádný sportovní talent a navíc se jmenuje Manuel Středa, což není žádná výhra. Nemá to v životě zrovna jednoduché, protože před holkou, do které je zakoukaný, se chová jako pako a co hůř manželství jeho rodičů zrovna neklape. Manuelovi ale nechybí pořádná dávka smyslu po humor, nadhled a sebeironie, takže působí dost sympaticky.

Manuelův deníček se čte prakticky jedním dechem. Je napsán hovorově, lehce a vtipně, aby byl blízký i mladým čtenářům. Zhltnete ho na jeden zátah a rozhodně se u něj pobavíte. V Manuelově vyprávění o více či méně běžných strastech života teenagera jsou plynule zakomponovány rady pro začínající JůTubery. Také je třeba vyzvednout grafické zpracování, které se opravdu povedlo. Manuelův deníček působí přehledně a doplňují ho vtipné a trefné ilustrace.

Kniha Já, JůTuber je rozdělena na dvě části. První část obsahuje fiktivní deník čtrnáctiletého Manuela Středy, který touží natáčet filmy a objevit obrovský svět YouTube. V druhé části pak čtenáři najdou rozhovory s pěti (technicky vzato šesti) úspěšnými českými JůTubery – Shopaholic Nicol, Gabrielle Hecl, Stejkem, Pedrem a Madbros.

Rozhovory s úspěšnými JůTubery nepřinesou nic nového a poučného, ale jistě potěší všechny jejich odběratele a fanoušky. Ačkoliv se pořád nemůžu zbavit dojmu, že ten, kdo daného JůTubera pravidelně sleduje, toho o něm z jeho videí (případně blogu) ví mnohem víc, než se může dozvědět z téhle knihy.

Zakoupit knihu Já, JůTuber se vám vyplatí, pokud chcete začít natáčet videa a o tom, jak to udělat a nahrát na YouTube nic nevíte. Dozvíte se pouze obecné a základní rady – buď originální, pohraj si se střihem, měj dobrou techniku, světlo a projev. Nenajdete tu vlastně žádný návod, jak natočit kvalitní video, dobře ho sestříhat, nahrát na YouTube nebo třeba, jak videa víc zviditelnit či dokonce zpoplatnit. Pro každého, kdo už někdy nějaké video zkusil natočit nebo se na YT trochu pohybuje, budou tyto rady většinou zbytečné, a to, co potřebuje ohledně natáčení, stříhání videí a fungování YT si raději najde na Internetu.

Kniha Já, JůTuber je určena hlavně mladým čtenářům kolem třinácti až patnácti let, kteří o natáčení videí a YouTube prakticky nic neví, ale přesto to chtějí zkusit. Dostanou zde pár užitečných, ale hodně obecných rad do začátku. Každopádně Já, JůTuber určitě potěší všechny fanoušky, protože kniha je doplněna kvalitními fotografiemi a podpisovými kartičkami.

P. S. To české JůTuber, které jsem v téhle recenzi použila asi sto krát, mi pekelně leze na nervy a pořád ho píšu špatně:)

Recenze byla napsána a poprvé publikována na Databázi knih, které tímto mnohokrát děkuji za poskytnutí recenzního výtisku.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s