Není Pekáč buchet jako pekáč buchet

pekac-buchet---rec2.jpg

Klára Novotná patří mezi gastrosexuály. Pracuje v redakci časopisu, pro který píše recenze restaurací, vede vlastní food blog a ve volném čase vaří a peče. Nenávidí cvičení a o sport se nezajímá. Do chvíle, kdy musí udělat rozhovor se sportovcem a adrenalinovým nadšencem Matoušem Kopřivou.

Kláře se vůbec nezamlouvá, že musí jít místo své kolegyně vyzpovídat mladého sportovce. O sportu nic neví, natož o něčem tak extrémním jako je šplhání po zmrzlých vodopádech. Navíc se jí těsně předtím stane řada trapasů, což jí na náladě a sebevědomí rozhodně nepřidá. K tomu se ukáže, že Matouš je mladý, sexy a trochu srandista, takže Klára neví, jestli má chuť obdivovat jeho svaly, nebo ho zabít.

Každopádně svůj rozhovor získá a setkání s Matoušem bere jako vyřízenou věc. Jenže osud má s nimi jiné plány, protože je za více či méně bizarních situací svádí dohromady. A Klára si nakonec možná uvědomí, že mít v životě mladého, milého a sexy sportovce nemusí být tak zlé.

Styl Kateřiny Petrusové vám buď sedne, nebo ne. Píše lehce, čtivě a neuvěřitelně vtipně. Má také talent pro to, aby absolutně nereálné romány pro ženy, působily uvěřitelně a normálně. Do romantických zápletek a situací jak z filmu totiž přidává pořádnou dávku reálných postřehů ohledně vztahů a lásky, které ale podává s lehkostí a nadhledem.

Pekáč buchet je jednohubkou na jedno odpoledne, kterou zhltnete ani nebudete vědět jak. Rozhodně se u něj upřímně zasmějete, občas se v Kláře nebo její kamarádce Míše poznáte, trochu se rozněžníte nad tím, jak je takový začínající vztah hezký, a opravdu citlivým povahám možná ukápne i slzička.

Pekáč buchet totiž kombinuje humor a romantiku, ale nakonec i drama. Právě ona poslední složka ale bude dělat nejedné čtenářce problém. Pekáč buchet totiž čítá necelých dvě stě stran a na posun od komedie k dramatu tu prostě není prostor. Celé to tak působí zbytečně násilně a uspěchaně. Jako by autorka nevěděla, kam chce vlastně příběh dovést a čím ho završit.

Jako vedlejší linka se příběhem Kláry a Matouše prolínají osudy jejich dvou přátel. Trochu střelené redaktory Míši a sympatického doktora s nemožným jménem Miloň. Jejich zápletka občas působí skoro zajímavěji a napínavěji než ta o Kláře a Matoušovi, bohužel se žádného rozuzlení nedočkáme. Alespoň ne v Pekáči buchet, protože Míše a Miloňovi se bude věnovat kniha s pracovním názvem Žádné city, která by měla vyjít v roce 2016.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s