Přečteno za červenec 2017

V červenci jsem – stejně jako v černu – nechtěla mít velkou knižní hromádku. Nevyšlo mi to. Nakonec jsem přečetla 5 knih, což byl se vším tím pracovním i osobním nepořádkem vlastně skoro zázrak. 

Nejdřív jsem se pustila do Černého světla od Petera Maye. Tohoto autora mám opravdu ráda, i když Akta Enzo patří k té slabší části jeho tvorby. I tak mě ale předchozí díly hodně bavily, takže jsem byla nemile překvapená, že mě černé světlo zklamalo.  Recenze bude:)  Pak jsem se pustila do Legendy o krvi a lásce. Spojení historického románu, detektivky a romantiky mi znělo skvěle. Bohužel to ve výsledku skvělé nebylo, na mě tam převládaly moc černobílé postavy a romance z červené knihovny, což mi pěkně lezlo na nervy. Ale třeba mé mamce se to strašně líbilo, takže vidíte, jak moc je čtení knih individuální záležitostí.

precteno---cervenec2017.jpg

Pak jsem si potřebovala spravit chuť a pustila jsem se do Bez srdce. To jsem odkládala pěkně dlouho a při čtení jsem si pak říkala, proboha,  proč jsem se na to nevrhla dřív, když je to tak skvělý? Podle mě je Marissa Meyer ukázkou toho, že i v ya literatuře dokážou vnikat originální, dobře vymyšlené a napsané knihy bez zbytečných klišé a patosu.

bez-srdce---rec1.jpg

Pak jsem se pustila do Možná jednou. Nebyla jsem si jistá, jestli je vhodné číst knihu, které se zabývá nevěrou a rozchodem v mém stavu, ale nakonec to dobře dopadlo. Nebylo to sice bez chybičky, ale příjemná new adult romance se zajímavými myšlenkami, plastickými charaktery a bez cukrové vaty a jednorožců.

mozna-jednou---rec1.jpg

A nakonec jsem se konečně dostala ke Dvoru mlhy a hněvu. Četlo se to skvěle, i když pořád si trvám na tom, že to nemá žádný pořádný děj a zápletku a ten konec je hnusně naivní a odbytý. Ale i přes mé výtky mě to vážně bavilo a na to, jak je to tlusté, jsem to přečetla skutečně v rekordním čase. A potřebuju třetí díl, vážně.

dvur-mlhy--a-hnevu---rec1.jpg

A video máte zde:

 

Filmy a seriály:

Lucifer

Konečně jsem dokoukala Lucifera a bylo to naprosto boží! Netuším, proč jsem to tak dlouho odkládala. Každopádně čekání na další sérii bude kruté.

Stitchers

Chtěla jsem sci-fi, ale přitom něco nenáročného, vtipného s trochou romantiky. To tenhle seriál splňuje, ale jinak je to spíš taková blbůstka plná nelogičností s dost přehnanými hereckými výkony. Jestli budu pokračovat, netuším, není to nic, co by mě chytlo.

Já, robot

Sice to s předlohou od Asimova nemá kromě tří zákonů robotiky nic společného, ale já ten film miluju. Akční jízda, s humorem, dokonale životným robotem a úžasnými efekty (teda až na ten, kdy Willu Smithovi odletí hlava:). Moje sci-fi dušička plesá pokaždé, když ten film vidí – protože je to neuvěřitelně dobře udělané. Viděno mnohokrát – a pořád mě to nepřestalo bavit.

Hubnu složil, slova napsal

Není to sice nejlepší romantické komedie na světě, ale mě to prostě baví a navíc se mi líbí propojení s hudbou. Už při úvodní sekvenci se vždycky začnu usmívat a vydrží mi to až do konce filmu. Taky viděno opakovaně.

Periskop nahoru a dolů

Tohle je skoro parodie na Hon na ponorku, který miluju, ale tohle je taky dobré. Je to taková blbůstka plná absurdností a bizarních postav, ale vtipná a oddechová, takže viděno opět poněkolikáté.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s