Přečteno za říjen 2017

Mám pocit, že jsem čtení v říjnu trochu projela. Aspoň co se týče počtu knih. Sice jich tu mám šest, ale jednu z toho jsem nepřečetla a další jsem měla rozečtenou už ze září. Ale kvalitativně jsem si po ne úplně uspokojivém létě spravila chuť – a to je to hlavní.

rad-zlomenych-kridel---rec1.jpg

Řád zlomených křídel byl tou knihou, kterou jsem měla rozečtenou už ze září. Hrozně jsem se ním trápila. Nakonec se ukázalo, že chyba nebyla na straně knihy, ale na té mé. Neměla jsem totiž čas, abych se na tento atmosférický román v tom pracovním stresu a presu naladila. Až když jsem onemocněla, tak jsme si ten čas našla, a najednou to šlo. Takže nakonec to byl úspěch – a doporučuji všem,  kdo si chtějí zase přečíst trochu jinou, originální fantasy se správně pochmurnou atmosférou.

sest-vran---rec1.jpg

Pak jsem se dostala ke všude vychvalované knihy, na kterou jsem se děsně těšila – k Šesti vranám. A jo, tu chválu si zaslouží. Já jsem si z toho na zadek sice úplně nesedla (z young adult literatury si totiž na zadek sednu poměrně málokdy:), ale rozhodně jsem si to užila, fandila jsem hlavním hrdinům a netrpělivě čekám na druhý díl!

divotvurce---rec1.jpg

Divotvůrce jsem původně vůbec nechtěla číst. Ale znáte to, nechcete to číst a pak nechápete proč jste si to mysleli. Takže Divotvůrce byl velké a milé překvapení, protože se báječně četl a opravdu mě bavil (a mě poslední dobou baví máloco, protože téměř na nich nemám energii:) A kde je druhý díl? Chci pokračování!

hlasy---rec1.jpg

Pak jsem dostala akutní chuť na detektivku, takže jsem se pustila do Hlasů. Jedná se už o třetí díl ze série Beatrice Kaspary, takže osvědčená série i autorka = sázka na jistotu. A taky že jo. I když to není až tak originální jako její předchozí díly, tak z téhle série je to zatím (paradoxně) díl nepovedenější (a to jsem předchozí díly taky hodnotila dobře:) Takže za mě yes. Jen čekání rok na další díl je poněkud… dlouhé!

dlouhe-ticho---rec1.jpg

Tohle byla taky sázka na jistotu. Dlouhé ticho je dalším dílem z mé oblíbené urban fantasy série. Sice mě tam trochu rušilo skákání v čase, které mi přišlo zbytečné, ale Mercy v Praze? To chcete. A pokud jste se k téhle sérii ještě nedostali a máte rádi urban fantasy (nebo i ya fantasy a fantasy), tak schválně sáhněte po prvním dílu. Je to opravdu dobré a návykové:)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s