Něco končí, něco začíná

ja3

Když už je ten Valentýn, tak vám tematicky napíšu něco o koncích a nových začátcích. Vztahů i blogů.

S blogem na eStranky.cz jsme měla dlouhý, ale složitý vztah. Pořád jsem se ho snažila vylepšovat, dávat mu v rámci omezených možností nový kabátek, snažit ho přesvědčit, aby občas dělal to, co chci já, protože si o sobě myslím, že jsem docela rozumná žena a většinou nechci kraviny (až na případy, kdy chci plyšovou pandu). A pak jsem trpěla frustrací, že mě vlastně neposlouchá, nechápe mě a nikdy nic neudělá tak, jak jsem si to představovala. Ještě pořád mluvím o blogu, nebo už o mužích? Nebudu tady mlžit – mluvím o obou.

Takže v říjnu jsem ukončila vztah s mužem, ale ukončit vztah s blogem bylo paradoxně o něco těžší a trvalo to déle. Nakonec jsem usoudila, že ale jiné cesty není. Ať už je to sebehnusnější, tak se na Valentýna rozcházím s blogem suzannesworldofbooks.cz – a to ještě kvůli jinému blogu. Uf, jsem to ale mrcha, co?

Měla jsem ale už dlouho dobu nutkavou potřebu založit si jiný blog, na jiné platformě, která bude víc vyhovovat mým nárokům a požadavkům, a k tomu se od nového roku přidala i znovu touha psát. O životě. O vztazích. O pocitech. O sobě. A tak se zrodil blog s názvem Suzanne A. White. Protože to jsem já.

(A ano, slyším na to. A pokud se vám tahle přezdívka zdá neoriginální, tak se vám to nezdá, protože to tak je, ale já se jí nejsem ochotná vzdát. Váže se k ní totiž historka a má svůj význam.)

Nový blog je – stejně jako já – nedokonalý, nejede na sto procent, ale doufám, že na rozdíl od mé maličkosti se bude vyvíjet, zlepšovat a růst do krásy. I když já se taky vyvíjím. Třeba hloupnu a stárnu.

Nemusíte se ale bát, že nový blog bude úplně jiný než ten starý. Možná tu bude jen víc článků ze života. A možná ne, protože třeba mě ta chuť psát pod vlivem stresu a únavy zase rychle přejde. A i když mě občas přejde i chuť číst, tak se zase vrátí, takže knížky tu budou. V hojném počtu, jak je u mě obvyklé. A abyste náhodou o něco nepřišli, tak jsem přetáhla většinu relevantních článků ze starého blogu, dohromady to dělalo asi tři stovky textů, a musím vám říct, že to byl fakt očistec. Estranky mají jednu super vlastnost, a to tu, že si je musíte platit, aby vám kolem článku neběhala tuna reklam, a když už se náhodou rozhodnete, že dál platit nebudete, tak vám je zablokují. Asi motivace. A já jsem zase nechtěla začínat znova od nuly, s čistým štítem, jen jsem chtěla něco nového. Jiného. Lepšího.

Doufám, že se vám tu bude líbit. Já uvidím, jak na wordpress budu nadávat, až si sundám ty růžové brýle, které k začátku každého vztahu patří. Ale třeba jsem našla svého životního partnera… tedy blog.

A k novému blogu patří i nové facebookové stránky. Instagram a YouTube jsem si naštěstí chytře založila pod přezdívkou Suzanne A. White, takže ty zůstávají stejné. Stejně nedokonalé. Moje.

Vaše Suzanne

1 komentář: „Něco končí, něco začíná

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s