Přečteno za duben 2018

Duben byl zvláštní měsíc. Ne špatný, ale zvláštní, protože jsem se v něm soustředila ryze na reálný svět a řešila jsem spoustu změn v mém životě. Což logicky čtení a recenzování moc nepřálo. 

Začátkem měsíce jsem pokračovala ve čtení série Havraní chlapci ve slovenštině. Přelouskala jsem třetí díl s názvem Traja spáči. Ta slovenština mi pořád v téhle sérii nesedí, stejně jako ty až lehce hororové prvky, ale pořád miluju ty postavy, vztahy mezi nima a vývoj jejich přátelských i romantických vztahů. A taky pořád nutně potřebuju vědět, jak tohle dopadne!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pak jsem se pustila do detektivky s názvem Ďáblův spár, které je přirovnávána k Ostrovu od Petera Maye. No, Peter May to není, ale má to podobnou pochmurnou atmosféru a hrdiny se spoustou tajemství, která jsou ve výsledku důležitější než samotné vyšetřování vraždy. Více se dočtete v recenzi ZDE.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Následně jsem se pustila do Ohnivého ptáka, druhého dílu volné série Hrad Slains. Moc jsem se na něj těšila – a právem. Zase to byla standardní Susanna Kearslyová, takže skvělé čtení. Dobře napsané, dobře vymyšlené, dobrodružné, romantické. Prostě chytrý román pro ženy. Víc takových knih, prosím! A ideálně od této autorky! Více se dočtete v recenzi ZDE.

Pak jsem přelouskala knihy s názvy 101 praktických rad o štěněti (nic moc), Štěně (to bylo pro úplného začátečníka užitečné) a Lhasa apso od Kamily Vidové (to bylo taky užitečné, i když jen ta menší část, ta větší se věnovala tomu, když si pejska pořizujete na výstavy nebo na chov). A pak jsem se rozhodla, že přestanu řešit neřešitelné a dám si odpočinkový víkend, než si tu malou chlupatou kouli přivezu domů. (A dobře jsem udělala, protože od té doby nevím, co je to spánek, a většinu dní fakt sotva pletu nohama – v současné chvíli, kdy mám práce až nad hlavu, je to skutečně parádní.)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Takže jsem přečetla Dvůr křídel a zmaru. A bože, do třetího dílu ze série Dvůr trnů a růží jsem se vážně zamilovala! A konečně jsem pochopila, co lidi na Sarah J. Maas mají, i když jsem asi jediná, komu se víc líbí třetí díl než ten druhý. Co se dá dělat, já nikdy nemůžu jít s davem:) Více se dozvíte v recenzi ZDE.

Dvůr křídel a zmaru byl tak skvělý, až jsem pak nevěděla, co číst. Tak jsem to vyřešila šalamounsky a pustila jsem se do knihy, co už jsem jednou četla, jen v angličtině. A to byla Cinder a Ella od Kelly Oram. Miluju ten příběh, který vás dokáže rozesmát, rozněžnit se i rozplakat. Co na tom, že je to klišé a že to není reálné. Já tenhle typ příběhů prostě miluju, a tenhle patří mezi ty nejlepší. Takže doporučuju.

A pak jsem pořád setrvávala v romantické náladě, takže jsem ze své knihovničky vytáhla knihu Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled od Jennifer E. Smith. Od této autorky už jsem v angličtině četla This is What Happy Looks Like a moc se mi to líbilo. Bohužel Statistická pravděpodobnost nebyla zdaleka tak dobrá, nesedl mi příběh, který se odehrává během jednoho dne, ani překlad, který se bohužel nepovedl. Ale přiznám se, že po Dvoru křídel a zmaru a Cinder a Ella by to měla i sebelepší kniha těžké, tak jsou obě předchozí knihy dobré.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s