Knižní přírůstky za květen 2018

IMG_8670

V květnu se konal Svět knihy (a já navíc slavila narozeniny), takže se dá očekávat, že tu bude více knih. Nakonec si ale myslím, že těch 14 kousků je ještě dobrý výsledek.

Na Světě knihy si knihy většinou nekupuju, přesto jsem si dvě tašky a šest kousků odnesla. Podařilo se mi totiž navázat mou vysněnou spolupráci s nakladatelstvím Paseka, kde jsem dostala první a druhý díl komiksu Záleskautky, který vypadá mega vtipně, a nádherného Warrena XIII. a vševidoucí oko. Také jsem se zastavila u nakladatelství Brána, které sice sídlí ve stejné budově o patro výš, ale vlastně se neznáme. Tam jsem si vzala jejich historické romány, které podle mě umí: Casanova a jeho utajená žena, Bezbožník a Modrý medailon. To bylo ze Světa knihy vše, ale já tam nechodím kvůli knihám, ale kvůli lidem (a taky pracovně, že:) Takže všem moc děkuju, jako vždycky to bylo skvělé (tedy až na ten vzduch, dámské záchody a služební vchod:)

Pak mi od nakladatelství Host dorazila Běžkyně, pátý díl mých milovaných Čínských thrillerů. V nakladatelství Epocha jsem si vyzvedla Misteri, novinku mé oblíbené české autorky Jany Rečkové, které letos zemřela, což mě dost zasáhlo. Bylo to skvělá spisovatelka, a bohužel dost nedoceněná, vždyť psala jen fantasy, a na to se v u nás mezi kritiky a znalci literatury pořád kouká skrz prsty.

Pak mi z nakladatelství Albatros Media dorazila nálož nových knih: netradičně novinka Adama Chromého Mimo provoz, zcela tradičně Věž úsvitu, šestý díl Skleněného trůnu, na který se moc těším, Temný duet, druhý a k mému překvapení závěrečný díl Divoké písně, sci-fi Lov stínu (taky se moc těším), Předobrý život od mé milovné J. K. Rowlingové (ano, jsem ochotná od ní číst úplně vše) a nedočkavě očekávané Prohnilé město, závěrečný díl Šesti vran (bože, konečně se dozvím, jak to dopadlo!)

Za poskytnutí recenzních výtisků mnohokrát děkuji Albatros Media, Dětem noci, nakladatelství Host, nakladatelství Paseka a nakladatelství Brána.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s