Jako to vypadá, když Kočky útočí?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sarah Anderson nám v komiksu Kočky útočí přináší další porci svých vtipných, přesných a pravdivých postřehů o tom, jak se žije dnešním mileniálům. A navíc mileniálům, kteří mají umělecké sklony a všechno moc řeší.

Kniha Kočky útočí je rozdělena do dvou částí. V té první, delší, se Sarah Anderson opět s nadhledem, humorem a ironií věnuje tomu, jak se žije mladé ženě ve 21. století. Věnuje se nejrůznějším tématům – práci, vztahům, introvertům, řešení problémů, ale i volbám v Americe v roce 2016, naťukne také třeba téma menstruace a samozřejmě se tam musí objevit i kočky. Na to, že se tento konkrétní svazek jmenuje Kočky útočí, tak pokud se těšíte, že tam budou všude koťátka (nebo se toho bojíte, protože kočky nemusíte), tak vás mohu ujistit, že koček je tam pozoruhodně pomálu. Navíc autorka má očividně ráda i pejsky, takže žádné rozbroje mezi milovníky psů a koček nehrozí.

Druhá polovina se jmenuje Tvorba 21. století s podtitulem Příručka pro mladého kreativního člověka. Tady se autorka stejně jako v předchozím svazku Ubulená hromádka štěstí vrátila k tomu, že dané komiksy zastřešila jedním tématem a doplnila je i textem. Tentokrát se ale nejedná jen o zábavu, Sarah Anderson totiž brnká (nebo možná i bije) na vážnější strunu. V téhle části nenajdete žádnou inspiraci k tomu, jak začít tvořit, ale rady o tom, jak přežít v džungli zvané internet. Autorka zde mluví o výhodách i nebezpečí internetu, jeho proměnách v posledních letech, o kritice, hajterech a internetové šikaně. Nejedná se o nic vtipného, jak jsem u ní zvyklí, ale o vážné a důležité téma, takže i když se u toho nebudete za břicho popadat, tak je rozhodně dobře, že do svých komiksů zakomponovala i tohle palčivé a aktuální téma.

Kočky útočí mě k mému překvapení bavily méně než Dospělost je mýtus a Ubulená hromádka štěstí. Nepřičítám to ale knize ani autorce, ale spíš tomu, že mám v posledních týdnech mizernou náladu, a i když se ještě pořád dokážu smát, nejde mi to úplně snadno. Tentokrát jsem se v jejích kresbách našla až příliš, všechno mi tudíž přišlo až moc trefné a opravdové. To ale neznamená, že bych se u toho vůbec nezasmála nebo mi některé věci nevyloudily úsměv na tváři. A opět jsem u toho měla často pocity: Jo, tohle je úplně přesné! Mám to stejně! To jsem celá já!

Takže i Kočky útočí od Sarah Anderson můžu doporučit. A stejně jako předchozí díly je doporučuju všem dívkám a ženám, které mají pocit, že mezi všechny ty produktivní a dospělé lidi ve 21. století úplně nezapadají. Sarah Anderson vás jako vždycky přesvědčí a uklidní, že v tom nejste samy. Že nás je takových víc. Ať už je vám dvacet nebo přes třicet, tak v jejích komiksech se prostě najdete.

Sarah Anderson: Kočky útočí (Dospělost je mýtus 3), CooBoo, červenec 2018.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji mnohokrát Albatros Media.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s