Když si ze seznamu odškrtnete Lásku a jiné úkoly…

Láska a jiné úkoly - rec.JPG

Sedmnáctiletá Abby Turnerová miluje malování a touží se dostat na prestižní kurz. K tomu potřebuje, aby byly její obrazy vystavené a ideálně i prodané, jenže teď jí byla účast na jedné výstavě zamítnuta, protože její obrazy jsou sice technicky dobré, ale nejsou v nich žádné emoce. Abby se proto rozhodne vytvořit si Srdeční seznam, soupis úkolů, které jí mají pomoct, aby se vyvinula, získala nové zážitky a úhly pohledu, a stala se tak lepší malířkou.

Do plnění úkolů ze Srdečního seznamu se rozhodne zapojit i svého nejlepšího kamaráda Coopera, do kterého je už přes rok beznadějně zamilovaná, ale on ji má očividně pořád – a vždycky mít bude – jen za nejlepší kamarádku. A tak se pokouší spatřit příchod nového života, odchod starého života, vyslechnout si něčí příběh, dobrovolničit nebo překonat svůj strach.

Abby kromě své snahy dostat se na výstavu v muzeu a svých citů ke Cooperovi taky řeší to, že její otec je jako voják pořád pryč a že její máma se bojí vycházet z domu, potkávat se s cizími lidmi a neustále si čte děsivé články na internetu nebo literaturu faktu, která její strach z vnějšího světa ještě prohlubuje.

Kasie Westová píše jednoduše, čtivě a chytlavě, takže vám stránky doslova letí pod rukama. V příběhu nechybí snaha stát se lepším člověkem a dosáhnout svých snů, humor, trocha romantiky i brnkání na vážnější témata. Na rozdíl od Náhradního kluka a Po tvém boku na ta vážnější témata ale opravdu jen brnkne a jinak nechává Lásku a jiné úkoly na úrovni nenáročného dívčího románu. Romantiky, jak už je u Kasie Westové typické, není moc, takže vám nehrozí žádné předávkování cukrem.

Láska a jiné úkoly opravdu není ničím jiným než nenáročným, lehce zamilovaným románem pro dívky. Tomu odpovídá i to, že samotné téma je dost ohrané, většinu času se tam zas až tolik věcí neděje (pořádný spád kniha dostane, až ve chvíli, kdy se všechno pokazí), charaktery jsou nepropracované a vlastně celý příběh jen tak klouže po povrchu.

Jenže já zrovna měla strašnou chuť si přečíst něco lehkého a romantického, ale ne přehnaně přeslazeného; něco, co by mě vytrhlo z hluboké čtecí i osobní krize. A to Láska a jiné úkoly splnila na jedničku. Prostě jsem se na chvíli přestala soustředit na svůj život a problémy, užívala si trable s láskou, které se mě netýkají, a taky ten blažený pocit, že znova čtu a že mě to baví, o čemž svědčí i fakt, že jsem Lásku a jiné úkoly přelouskala za necelé dva večery.

Láska a jiné úkoly ve výsledku patří mezi průměrné dívčí romány, co vás sice na jeden dva podzimní večery skvěle zabaví, ale hlubší dojem ve vás nezanechají. Pro mě od Kasie Westové pořád zůstává favoritem Náhradní kluk; Po tvém boku mi přišlo až moc překombinované; Láska a jiné úkoly zase až příliš povrchní.

Pokud ale potřebujete překonat čtecí krizi, rozptýlit a přijít na jiné myšlenky, tak na to Láska a jiné úkoly funguje naprosto spolehlivě. Ostatně jako všechny knihy do Kasie Westové.

Kasie Westová: Láska a jiné úkoly, Cooboo, září 2018.

Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji Albatros Media.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s