Dají se Srdcerváči dohromady?

srdcerváči - rec1

Charlie se zamiloval do svého nejlepšího kamaráda Nicka, který je ale podle něj heterosexuál. A pak ho políbil… a Nick utekl. Jenže teď se za Charliem vrátil, aby mu to vysvětlil… a řekl mu, že ho má možná taky rád, ale jen je hrozně zmatený.

Druhý díl grafického románu Srdcerváči se soustředí hlavně na Nicka, jeho vnitřní zmatky ohledně vlastní sexuality i strachu z coming outu. Samozřejmě se tu dočkáme i vývoje jeho vztahu s Charliem, ale Alice Osemanová se nevyhýbá ani vážnějším tématům, jako je nepřijetí společnosti, pomluvy nebo homofobie.

Srdcerváči jsou ale pořád velmi pozitivní, roztomilou a zamilovanou záležitostí, která vám zaručeně zlepší náladu. Jen bych je doporučovala nečíst, pokud zrovna máte zlomené srdce, to by výjimečně mohli způsobit pravý opak. Pro všechny ostatní jsou ale Srdcerváči tou správně roztomilou záležitostí, aby vám vylepšili nejenom depresivní podzim.

Alice Osemanová zvolila (stejně jako v prvním díle Srdcerváči) jednoduchou, černobílou kresbu, které se soustředí víc na emoce než na děj, takže řadu panelů nechala úplně bez bublin a doprovodného textu. Protože když jde o lásku, slova prostě někdy nejsou potřeba. V prvním díle mi to dělalo problém, ale teď už jsem věděla, do čeho jdu, takže jsem si to maximálně užila. Absolutně nechápu, jak to autorka dělá, že v té poměrně střízlivé a navíc černobílé kresbě dokáže všechny ty emoce tak dokonale zachytit, ale prostě to dokáže.

Obzvlášť romantické a líbací scény (a není jich tu málo) jsou tak dobře nakreslené, že už jen čekáte, až se jednotlivé panely začnou hýbat a hrát nějaká dojemná melodie. Prostě to před sebou vidíte jako ve filmu nebo možná spíš v anime. Alici Osemanové se tyhle scény podařilo obdivuhodně zachytit v celé jejich kráse, věrohodnosti a se vším citovým nábojem, který dokonale přenesla i na čtenáře.

Takže Srdcerváči 2 jsou leště lepší, zamilovanější a roztomilejší než první díl. A celá moje recenze by se dala shrnout následovně: Srdcerváči 2 jsou boží, boží a boží. Takže pokud jste je ještě nečetli, tak všemi deseti doporučuji, protože takových těch správně roztomilých knih, komiksů či grafických románů není nikdy dost. A já už zase netrpělivě vyhlížím třetí sešit s další dávkou Nicka a Charlieho, jejich lásky i starostí, protože Srdcerváči prostě fungují jako takový instantní zlepšovač nálady.

Alice Osemanová: Srdcerváči 2, Cooboo, říjen 2019.

Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji Albatros Media.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s