Červenec 2015

Podle fotek to vypadá, že jsem si užila krásný a pohodový letní měsíc. Opak je pravdou. Začátkem července onemocněl přítel. Respektive jeho dlouhodobé zdravotní problémy, za které může špatná diagnóza a zmršený chirurgický zákrok, se zhoršily natolik, že první polovinu měsíce jsme strávili nekonečným ježděním po nemocnicích, pohotovostech a jednání s lékaři. Nakonec přítel obdržel – snad už konečně správnou diagnózu – která ovšem nebyla zrovna příjemná. 

Když to nejhorší (prozatím) pominulo, stáhli jsme se na pár dní na venkov. Panovala zrovna tropická vedra, takže jsme relaxovali na zahradě, dali si vynikající oběd v jedné kavárně a kupovali zahradní nábytek. Nebyla bych to já, tedy chcípák největší, kdybych si nepřivodila na závěr pár hezkých dní ošklivý úžeh – ale na to už jsem zvyklá.

cervenec4.jpg

No, není to venkov jako venkov, ale malé město – jenom já tomu tak tvrdohlavě říkám, protože k domu patří zahrada a jakmile jedu někam do zeleně, tak jedu na venkov:)

cervenec3.jpg

Ten bazén je bohužel nefunkční, což jsem v těch čtyřicítkách skoro oplakala – a málem do něj vlezla i tak:)

cervenec2.jpg

Lilie mi připomínají ty, které kdysi kvetly na zahrádce mé babičky, když jsem byla ještě dítě. Měla jsem radši ty bílé, ale s věkem se člověk vyvíjí, nebo možná dokáže ocenit krásu, aniž by si kladl podmínky, takže jsem si zamilovala i tyhle oranžové.

cervenec5.jpg

Nakonec jsem velmi opožděně oslavila i své třicáté narozeniny. Bohužel jsem se se tak zakecali, že jsem úplně zapomněla fotit, ale aspoň jsem pro vás připravila článek, o dárečcích, které jsem dostala a moc za ně děkuji. Č A také děkuji všem, kdo dorazili, bylo to fajn:)

cervenec8.jpg

Pak jsem na pár dní odjela na návštěvu za rodiči do Tábora. Potřebovala jsem si nechat vyměnit občanku, a jelikož pořád panovala tropická vedra, chtěla jsem využít výhody přehradní nádrže Jordán v centru města.

cervenec7.jpg

Samozřejmě nebyla bych to já, aby mě nechytla bouřka, zrovna, když jsem chtěla vlézt do vody. A to prý nikde jinde nepršelo. Jsem přesvědčená o tom, že vždycky prší jen nade mnou – a mám to ověřeno:) Každopádně druhý den už bylo zase krásně a strašné vedro, takže jsem si nakonec koupání užila.

cervenec9.jpg

S našima a babčou jsme se povalovali u vody, plavali a já četla Svět bez princů a Kostičas, a snažila jsem zapomenout na všechny starosti, co mě trápí.

cervenec6.jpg A ne, v plavkách mě neuvidíte, není o co stát, věřte mi:)

cervenec10.jpg

A na konci měsíce, předtím, než měl přítel, nastoupit na pár týdnů do nemocnice, jsem se opět stáhli na venkov, co není venkov. Zahrada se krásně proměnila a vypadá tak úžasně, že to foťák nedokáže ani zachytit. Nebo jsem jen možná špatný fotograf.

cervenec11.jpg

Tohle je taková nádhera, ale bohužel ta červená je jako na potvoru jediná. Přítel prohlásil, že příští rok mi jich koupí a zasadí víc, abych se měla čím kochat. Ano, prosím.

cervenec12.jpg

Lilie jsou stejně krásné, vadí mi jen ta jejich pronikavá vůně, které se nese všude kolem téhle keltsko-taoistické zahrady. Tak to nazval přítel, když jsem se ho ptala, čím se inspiroval:) Já si to nějak neumím představit, ale výsledek každopádně stojí za to:)

Sklidili jsem úrodu fazolek a cuket, ty jsem zapomněla vyfotit, ale věřte mi, že je jím a zpracovávám ještě teď.

cervenec1.jpg

A já si četla Dobrodružství milovníka knih od Charlie Lovetta, které se sem dokonale hodilo:)

cervenec15.jpg

A v samotném závěru měsíce, když se ze mě stala slaměná vdova, jsem vyrazila na Pražský hrad, kde se každoročně konají Letní shakespearovské slavnosti. Tahle vypadal Pražský hrad v osm večer. Šla jsem na Večer tříkrálový, moji vůbec nejoblíbenější komedii, a bezvadně jsem si ji užila. Smála jsem se tak, až jsem brečela, a na jeden večer jsem nemyslela na nic a jsem jsem se bavila.

A jak jste se měli v červenci vy?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s