Srpen 2015

V srpnu jsem zůstala sama. Přítel nastoupil do nemocnice a sestra s přítelem odletěli na dovolenou do Číny. 

srpen00.jpg

Mě čekal dvakrát týdně výlet do Berouna, kde přítel ležel v nemocnici. Věřte mi, že karosa ve čtyřicetistupňových vedrech bez klimatizace, je fakt peklo. V Berouně má naštěstí nemocnice hezký park, takže jsme tam strávili pár parných a vlastně docela příjemných odpolední.

srpen0.jpg

Poté jsem využila toho, že tropická vedra nepolevovala, a odjela jsem do Tábora k rodičům. Možnost vlézt do přírodní vody se rovnala skoro ráji. I když poslední den, co jsem tam byla, se voda teplotou podobala spíš kafi a už se člověk ani moc neochladil. Ale i tak to byla paráda.

srpen1.jpg

Tyhle pruhované a bavlněné šaty z HM jsem si zamilovala a tahala jsem je tak často, že ke konci nebylo už ani bílé:) A ty boty, co mám na sobě se mi ten víkend rozpadly – táta mi je slepil vteřinovým lepidlem, což dopadlo tak, že si slepil prsty a boty mi celé opatlal:)

srpen3.jpg

Někdy v polovině měsíc jsem vrazila na vernisáž OSTEN 42. Mezinárodní bienále kresby, Skopje 2014, které se konala v Galerii Kritiků. Těšila jsem se tak, až vyrazím do společnosti a sejdu se s přáteli, že jsem úplně zapomněla fotit. Taky jsem redigovala knihu Hotel rozkoší od Mariny Andreson, což je erotický román. Celou dobu jsem si říkala: Ještě že mě za to platí. A taky jsem vyrazila na pár pohovorů, což mi nedělalo žádnou radost a výsledek mě taky nepotěšil. Ale co, na odmítnutí jsem zvyklá…

srpen4.jpg

A pak se najednou všichni vrátili. Ségra s přítelem přiletěli s Číny s tím, že jim v Moskvě ztratili jeden kufr. Naštěstí zavazadlo, v němž mi sestra vezla plyšového pana Totora, neztratili:) A kufr se nakonec taky našel. A pak se vrátil přítel, takže jsme hned museli na víkend odjet pryč.

srpen5.jpg

Počasí bylo krásné, tak akorát teplo, prostě paráda. Zahrada se zase změnila a pořád byla nádherná.

srpen6.jpg

Na zahradě všechno roste a zraje, takže brzy přijde čas všechno sklidit a zazimovat. Tady máme dokonce vinnou révu, ačkoliv pochybuju, že bude dobré, vypadá to strašně hezky.

srpen7.jpg

Je vidět, že jsem skutečně šťastná, že jsem kde jsem, protože jsem se dokonce na fotce usmála. Nebo jsem se usmívala na přítele, netuším. Každopádně vím, proč se jinak na fotkách neusmívám:)

srpen8.jpg

Nechala jsem se vyfotit, dokud jsem byla namalovaná a čistá. Vzápětí jsem šla totiž sklízet švestky a následně smažit žampiony portobello a řízky, takže hádejte, jak to dopadlo. Ano, tričko, to maličko odskákalo, ale nic tragického, skoro to nebylo ani vidět. Zato můj přítel byl tak neskutečně zaprasený, i když skoro nic nedělal, že nad tím zůstával rozum stát:)

srpen9.jpg

Na konci měsíce jsem od přítele dostala Tichého společníka. Slíbil mi ho až k Vánocům, ale byla jsem tak přesvědčivá (spíš otravná:), že mi ho koupil už teď. Jedná se o keramickou hlavu, které má místo vlasů rostlinu a zalévá se tak, že jí lijete vodu do hlavy. Naprostá paráda. Nedokážete si představit, jak nadšená z mého nového muže jsem:) A navíc rostlinku taky musíte pravidelně stříhat, což je nejenom zábava, ale má to i skvělé relaxační účinky:)

srpen10.jpg

Já jsem zato upekla příteli ostružinový koláč, který sklidil velký úspěch. Tahle to nevypadá nic moc, ale byl opravdu skvělý (a ne není tos amochvála:) Nejpřesvědčivější důkaz, jak moc dobrý byl, podala sestra, která si vzala dva (dva!) kousky, i když přísně hlídá životosprávu a cukru se vyhýbá jako čert kříži.  No, já měla těch kousků víc – asi čtyři:)

srpen11.jpg

A na konci měsíce jsem opět osiřela. Přítel odjel s dcerou na návštěvu a sestra s přítelem pro změnu k rodičům. Já jsem si upekla vyzkoušený jogurtový koláč se švestkami (ten ostružinový vydržel zhruba dva dny:), vzala jsem si Poslouchej! od Sarah Dessen a připravila se na víkend, kdy budu číst, odpočívat, natáčet a stříhat videa a trochu uklízet. Něco jsem udělala, většinu ale ne, protože mě v sobotu v noci schvátila migréna, které mě opustila až 1. září.

A jak jste se měli v srpnu vy?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s