1. září

Postrach všech, kdo chodí na základní nebo střední školu. Konec prázdnin. První den nekonečného školního roku. Brzkého vstávání. Nudy na hodinách. Potkávání se s neoblíbenými spolužáky. Buzerace od učitelů. Písemek a zkoušení. Myslíte si, že se nemůžete mít hůř? Omyl, ještě existují pracující lidé…

Školáci mají za sebou dva měsíce volna, pozdního vstávání, povětšinou nic nedělání, výletů, akcí, sluníčka. Možná i cestovali, podívali se po památkách, vykoupali se v moři, opalovali se na pláži. Chápu, že po dvou měsících najet na tvrdý školní režim je peklo.

Ale víte, co je peklo ještě větší? Mít to takhle celý rok. Já mám za sebou léto plné práce, vstávání před sedmou, stresu a nekonečné únavy. Dovolená byla krátká, nejdál za hranicemi jsem byla v Polsku a volno nebylo tak úplně volnem, protože jsem jej obvykle strávila v domech, kde se to hemžilo pavouky, takže jsem tam musela poklidit, vařit v bojových podmínkách a řešit, jak se tam a zase odtud dostaneme, protože nemáme auto a ze záhadného důvodu s partnerem jezdíme do naprostých p… pustin. A tahle to bude pořád dál a dál. Nemůžu se totiž utěšovat ani vidinou prázdnin. Dokonce ani vidinou státních svátků. Protože víte co? Státní svátky taky mohou připadnout na víkend! Tohle by měli zrušit, prostě by státní svátky z pátku rovnou přeskakovaly na pondělí, hotovo.

A vaše argumentace, že mě za to platí a vás ne, selhává. Kdybyste viděli, kolik mám na výplatní pásce, tak byste z pelechu nevylezli, protože byste usoudili, že za takový bakšiš nebudete pracovat ani náhodou. Jo, taky jsem si to kdysi myslela. A s tím souvisí i důvod, proč jsem nebyla na pořádné dovolené, nebo dokonce u moře.

Tak doufám, že jsem vám aspoň trochu zvedla náladu, protože člověka z nějakého záhadného důvodu uklidňuje, když zjistí, že se má někdo hůř:)

P. S. A všechny státní svátky, které připadají na všední dny, mám poctivě zakroužkované červeným fixem a označené velkými tiskacími písmeny „VOLNO“.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s