Přečteno za leden 2020

V lednu jsem toho nakonec přečetla docela hodně – na své poměry – přestože to byl poměrně složitý a náročný měsíc. Přišlo mi, ale že byl nekonečně dlouhý a že se toho během něj stalo opravdu hodně…

Sherwood - rec

Jako první jsem přečetla Sherwood, což je retelling legendy o Robinu Hoodovi, až na to, že tady je zbojníkem Robinem Hoodem lady Marian. Sherwood se mi líbil, ale měla jsem k němu své výhrady, a favoritem tak zůstává poetičtější a magičtější na lovu. Recenzi si můžete přečíst ZDE.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pak jsem dočetla knihu, kterou jsem měla rozečtenou už z prosince, a to cestopis Tomík na cestách od Tomáše Vejmoly. S touhle knížkou jsem trochu bojovala, protože mi trvalo zvyknout si na autorův styl, takže první část mě moc nebavila, ale druhou už jsem si užila. Více se dočtete v recenzi ZDE.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pak jsem sáhla po Podlém králi. První díl s názvem Krutý princ mě krutě zklamal, takže jsem od toho neměla velká očekávání, ale pořád jsem si říkala, že se to třeba zlepší. No, zlepšilo, ale jen asi o procento, takže pořád to nadšení kolem téhle série nechápu. Bohužel. Recenzi si můžete přečíst ZDE.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Následně jsem sáhla po knize z knihovny, a to po Kanibalovi z Nine Elms od Roberta Bryndzy. Jedná se o první díl jeho nové série – ale pořád je to Robert Bryndza – takže se jedná o jednoduchý příběh a poměrně ploché charaktery, ale jako vždycky je to extrémně čtivé. Já po jeho knihách sahám jen v náladě, kdy chci detektivku, u které nemusím zapínat mozek, a které se čte naprosto sama – a tu náladu  jsem zrovna měla, takže jsem si Kanibala užila.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pak jsem se dívala na seriál The Rook, což je adaptace Hry věží od Daniella O´Malleyho. Seriál a kniha nemají nic společného. Seriál je velmi zvláštní, dost depresivní a celkově takový surreálný, i když má tedy dost dobrou (a hodně zvláštní romantickou linku:) Kniha je oproti tomu napsaná celá typickým ironickým britským humorem, což já můžu, takže dávám přednost knižní předloze. I když kdysi se mi přeci jen líbila víc, ale i teď jsem si čtení užila.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Následně jsem sáhla zase po romantice a zvolila jsem Štěstí v lásce od Kasie West. Její knihy mám moc ráda, ale tady jsem se tedy sekla, protože Štěstí v lásce mi teda tématem ani zpracováním nesedlo. Recenzi si můžete přečíst ZDE.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nakonec jsem přečetla Lov, což je první díl spin-offu k sérii Off Campus. Knížky od Elle Kennedy jsou za mě sázka na jistotu, protože jsou suprově napsané, skvěle přeložené, správně žhavé i romantické a hlavně vtipné. A ani Lov mě nezklamal.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s