Přečteno za únor 2019

Únor byl krátký a dost zajímavý. První půlka byla hrozná a náročná, druhá půlka byla konečně dobrá. Nakonec se to odrazilo i na čtení knih, takže jsem za únor s výsledkem naprosto spokojená. Kéž by to tak bylo každý měsíc:)

Jako první jsem se pustila do Warrena XIII., což je krásně ilustrovaná knížka pro děti. Ale i příběh byl moc hezký, nijak přímočarý a dětství, bylo tam dobrodružství, fantasy prvky, nebezpečí, tajemství, hádanky… prostě všechno, co má dobrý příběh (nejenom pro děti) mít. Recenzi si můžete přečíst ZDE.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pak jsem se pustila do Klanu. Zaujalo mě, že je to příběh inspirovaný severskou historií a Vikingy, ale to bylo tak všechno. Četlo se to dobře, ale příběh byl strašně povrchní a prvoplánový. V ya literatuře se to sice očekává, ale tohle už bylo moc. Recenzi najdete ZDE.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Následně jsem dostala chuť na detektivku, takže jsem s chutí sáhla po Zpětném rázu, pátém dílu ze série Akta Enzo. Mám tuhle sérii ráda a tohle byl jeden z těch odpočinkovějších dílů, což mi perfektně sedlo. Sice jsem u toho pořád vyžírala lednici a měla jsem tendenci otvírat lahve vína pro sváteční příležitost, ale báječně jsem si čtení užila. Recenzi najdete ZDE.

Zpětný ráz - recenze1

Pak jsem se pustila zase do knihy pro děti. Jako první přišlo na řadu Dinosaurium, už třetí díl ze série Račte vstoupit do muzea. Tahle série je srdcovka, protože… velký formát, kreslené ilustrace… a tady navíc dinosauři. Co víc si přát? Přesto se mi tenhle díl líbil o maličko méně než ty dva předchozí, hlavně po grafické stránce. Recenzi si můžete přečíst ZDE.

Dinosaurium - rec1

Následně jsem se pustila do Mortiny a protivného bratrance. Tohle je taky láska, hlavně kvůli tomu, že ty ilustrace jsou promyšlené, chytré a zábavné. Děti to asi neocení, ale dospělí rozhodně ano. Nicméně tenhle díl se mi taky líbil maličko méně než ten předchozí. Proč? To se dočtete v recenzi ZDE.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Konečně jsem se dostala k Warcorssu, na který jsem se strašlivě těšila. Zklamaná jsem nebyla, i když nějaké výhrady jsou k tomu taky měla. Prostě jsem u toho moc přemýšlela a moc se v tom rýpala, kdybych to neudělala, tak bych si to čtení užila víc, ale i takhle se těším na další díl.  A ten vyjde už brzy, juhů. Recenzi najdete ZDE.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A nakonec jsem sáhla po Hříšníkovi, pátému dílu série Hřbitovní královna. Tahle série je láska, ale tohle je asi můj nejméně oblíbený díl. Přišel mi totiž nejtemnější a nejmrazivější, na což jsem zrovna neměla náladu, nějak moc jsem to prožívala a fakt jsem se u toho bála (ale tak já se bojím všeho:) Byla jsem fakt ráda, že mám doma Yoshiho (psa), jinak bych si asi nedošla ani na záchod:) Recenzi si můžete přečíst ZDE.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s